Przedszkola Wilanów

Przedszkola Wilanów

Decydując się na przedszkola Wilanów http://www.babyenglish.edu.pl/ trzeba pamiętać, że wybór odpowiedniego dla naszego dziecka przedszkola może okazać się trochę kłopotliwy. Często szukamy placówek w okolicy miejsca zamieszkania lub miejsca pracy, co ułatwi nam poranne zaprowadzenie dziecka do przedszkola oraz odbiór malca.


Ważne elementy podczas wyboru przedszkola na Wilanowie

 

Jednak sama lokalizacja to nie jedynie kryterium, jakie warto wziąć pod uwagę. Ważny jest również sposób prowadzenia zajęć oraz ich różnorodność, oparta o stały rytm dnia. Przedszkola to nie szkoły, dlatego obok dodatkowych zajęć, dzieci powinny mieć czas zarówno na zabawę jak i drzemkę. O ile to możliwe, warto zaczerpnąć kilku informacji na temat grupy, w której dziecko będzie przebywać. Przede wszystkim ważna jest ilość dzieci w grupie, a także ich wiek oraz liczba osób sprawujących nad nimi opiekę. Optymalnie grupy nie powinny przekraczać dwudziestu osób, a na dziesięcioro dzieci powinna przypadać minimum jednak opiekunka. Przedszkola powinny stanowić wsparcie zarówno intelektualne jak i emocjonalne dla dzieci, ważny jest również sam personel oraz jego kwalifikacje. W końcu są to osoby, które będą czuwać nad bezpieczeństwem naszych dzieci. Równie ważną kwestią są posiłki. Wysoce cenione są te przygotowywane na miejscu, w sytuacji jednak, gdy obiadków dostarcza firma zewnętrzna, warto uzyskać wiedzę na temat sposobów przewożenia a także odgrzewania gotowych posiłków. 


Pamiętajmy również, aby w przypadku alergii na niektóre elementy diety, poinformować o tym opiekunki, bądź osoby odpowiedzialne za wydzielanie posiłków. Niestety, w przypadku dzieci z rodzin wegańskich, nie zawsze jest możliwość, aby otrzymywały swój posiłek w przedszkolu, podobnie, jak niektóre z placówek dość restrykcyjnie przestrzegają zakazu wnoszenia wszelkich napoi oraz jedzenia przez dzieci i rodziców na salę. Nigdzie nie ma wyraźnego sprecyzowanego wieku, w którym dziecko powinno rozpocząć zajęcia przedszkole. Najczęściej mówi się tutaj o trzy i czterolatkach, ponieważ jest to okres, w którym dzieci potrafią się już komunikować, a także załatwiać podstawowe potrzeby. Często jednak otwierane są grupy dwulatków, jednak oczekuje się, że dzieci będą w stanie samodzielnie zakomunikować swoje potrzeby fizjologiczne.


 Czy nauka w przedszkolu jest ważna?


Przedszkola są ważne nie tak bardzo z punktu edukacyjnego, co społecznego. Przede wszystkim w przedszkolach dziecko zaczyna rozwijać swoją inteligencję emocjonalną a także społeczną, nawiązuje pierwsze kontakty, a także uczy się podstawowych zasad życia w społeczeństwie oraz wyrażania, często jeszcze w dość prosty i impulsywny sposób, swoich potrzeb oraz granic. Dzięki przedszkolom, dzieci uczą się również tolerancji a także nauki dzielenia się z innymi. Zaczynają zwracać uwagę na inne dzieci, czekać na swoją kolejkę i uczyć się świadomości, że nie zawsze cała uwaga otoczenia będzie skupiona na ich osobie. Na tym etapie często dzieci uczą się również współpracować, a jednocześnie samodzielności. W związku z czym często rodzicom sugeruje się, że po skończonym przez ich dzieci, trzeci roku życia, ich pociesza powinna rozpocząć edukację przedszkolną, w celu zapewnienia mu prawidłowego rozwoju społecznego.