Dlaczego potrzebujesz ubezpieczenia turystycznego?

Dlaczego potrzebujesz ubezpieczenia turystycznego?

Gdziekolwiek nie planujesz wyjechać na wakacje i ilekolwiek nie masz lat - ubezpieczenie wyjazdowe to coś, co po prostu musisz mieć. Nigdy bowiem nie wiesz, co się wydarzy. Nie musisz od razu podejmować się sportów wysokiego ryzyka, by wrócić do Polski w gipsie lub nie wrócić na czas wcale z powodu pobytu w szpitalu. Czasem wystarczy poślizgnąć się tuż przy hotelu, np. spacerując przy basenie z drinkiem w ręku i aby wrócić do kraju, musisz skorzystać ze specjalistycznego transportu medycznego. Dowiedz się, dlaczego warto mieć ubezpieczenie wyjazdowe https://colonnade.pl/dla-ciebie/ubezpieczenia-turystyczne/wyjazdy-zagraniczne .


Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie podróżne?


POMOC MEDYCZNA W KAŻDYM ZAKĄTKU ŚWIATA

To podstawa twojego bezpieczeństwa, którą powinno zapewniać ci ubezpieczenie wyjazdowe po prostu zawsze, niezależnie od celu podróży. Nie możesz być bowiem pewny, że nie będziesz potrzebował pomocy medycznej. O ile na terenie Unii Europejskiej wystarczy ci karta EKUZ, która pozwala ci na skorzystanie z najbliższej placówki medycznej, to poza jej granicami jesteś skazany sam na siebie i pojemność swojego portfela. Dlatego tak ważna jest możliwość zadzwonienia pod wskazany przez ubezpieczyciela numer, gdzie konsultant medyczny nie tylko poinformuje cię, gdzie znajduje się najbliższa placówka medyczna, z której możesz skorzystać, ale także w razie potrzeby zorganizuje do niej transport. Ubezpieczenie wyjazdowe pokryje wszystkie koszty leczenia.


DARMOWY TRANSPORT MEDYCZNY DO KRAJU

Choć to może wydawać się abstrakcją, z konieczności skorzystania z transportu medycznego do kraju skorzystało już naprawdę sporo naszych rodaków. Nie zawsze były to osoby decydujące się na sporty wysokiego ryzyka. Okazuje się bowiem, że czasem nawet trochę bardziej skomplikowane złamanie nogi może skutecznie uniemożliwić planowany powrót i wymagać zachowania właściwych środków ostrożności przy przewozie chorego. Tymczasem koszt transportu medycznego to często nawet paręnaście tysięcy złotych. Dobre ubezpieczenie wyjazdowe pokrywa jego koszt w całości.


PAKIET ASSISTANCE

Gdy wybierasz ubezpieczenie wyjazdowe, zwróć na to uwagę. Pakiet assistance przydaje się szczególnie wtedy, gdy podróżujesz z rodziną. Jeśli bowiem stanie się coś tobie, ktoś musi zająć się twoimi dziećmi i zapewnić im transport do domu. To właśnie powinno zapewniać ci twoje ubezpieczenie wyjazdowe. Co więcej, to właśnie ubezpieczyciel powinien zająć się także organizacją przyjazdu oraz późniejszym pobytem osoby, która przyjedzie cię wspierać podczas twojego wydłużającego się pobytu w szpitalu.


UBEZPIECZENIE NNW

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to bardzo wygodna sprawa. Nigdy nie możesz mieć pewności, że ty lub ktoś z twoich bliskich nie wróci z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, by przydarzyło się coś niefortunnego. Tym samym narazicie się na ogromne koszty obsługi medycznej na miejscu, może się zdarzyć, że to na jakiś czas wyłączy daną osobę z możliwości pracy… Ubezpieczenie wyjazdowe powinno gwarantować stosowną rekompensatę finansową w takiej sytuacji.